Get Up to 40% OFF New Furniture Deals * Limited time only.

HAKKIMIZDA

Bizim hikâyemiz 1954 yılında Dedemiz Kadir UÇAK tarafından açılan 50 m2 lik küçük bir marangoz atölyesi ile başlad. Sınırlı imkânlar ile yıllarca el emeği ile geçimini sağlayarak, kıymetli babamız Mehmet UÇAK’ı da kendisi gibi sözünün eri, dürüst ve çalışkan bir sanatkâr olarak yetiştirdi. Babamız Mehmet UÇAK 1979 yılında işleri devralmış ve dedemizden aldığı birikimler ile kendisine bırakılan emaneti daha da ileri götürmek adına çalışmalarına başlamıştır. Yıllar geçtikçe Konya Marangozlar Sanayii’nde sözünün eri, çalışkanlığı ve dürüstlüğü ile sektörde bulunan tüm paydaşların saygısına mazhar olmuştur.
Bizlerde daha 12 yaşımızda iken kıymetli Babamızın yanında meslek hayatımıza başlayarak babadan oğula aktarılan aile mesleğimizi icra etmeye başladık, çıraklık, kalfalık ve nihayetinde ustalık derken işin başında kendimizi bulduk.
2000’li yıllarda ülkemizde inşaat sektörünün hızlı bir yükseliş ivmesi yakalaması ile ahşap iç oda kapılarının üretimde bir boşluk olduğu fark edilmiş, akabinde 2007 yılından itibaren ahşap iç oda kapılarına yönelik yarı mamul ve mamul üretimine profesyonel olarak başlanmıştır. Geldiğimiz noktada 7000 m2 kapalı olmak üzere toplam 10.000 m2 lik bir alanda modern makine parkurunu tamamlayarak yıllık 60.000 adet kapı üretimi yapar hale gelinmiştir.

Bununla birlikte Türkiye’nin önde gelen firmalarına ait laminat parke, kraft petek ve compak laminat bayilikleri alınmış, akabinde compak laminat ürünleri ile laminat parke satış ve montajına başlanmıştır.
2018 yılı itibariyle Afrika ve Orta Doğu ülkelerine ihracat seferberliği başlatılmış olup, bu kapsamda hayli mesafe alınmıştır.
Firmamız, ilkeli rekabet ve sürdürülebilir büyüme ile ülkemiz ekonomisine ve toplumumuza katkıda bulunmayı kendisine misyon olarak kabul etmiş, en üst seviyeden müşteri memnuniyeti, ödün vermediğimiz kalite anlayışımız ile ülkemizin tanınmış markaları arasında yerini alma hedefine doğru hızla yol almaktadır.

EKREM UÇAK