Get Up to 40% OFF New Furniture Deals * Limited time only.

Melamin Kapı Fiyatları

Melamin Kapı Fiyatları

Melamin Kapı Fiyatları

Melamin kapı fiyatları neden pahalıdır.

Melamin Kapı Fiyatları Doğallıktan yana olanlar için melamin kapılar sade görünümüyle ön plana çıkar. Yapımı için birçok aşamadan geçen melamin kapı fiyatları pahalıdır. Üretiminde ağaç desenleri birebir kapıya geçirilir. Böylece ortaya ağaç desenli modeller çıkar. Kapıların üzeri genellikle mikro laminant ya da post emprenyeli melalim kâğıt ile kaplıdır.

Kapılar özel kasalardan üretilir. Mekanik darbelere karşı oldukça dirençli bir yapıya sahiptir. Ayrıca ses yalıtımı için tercihlerin başında melamin kapılar gelir. Melamin kapılar yapıldığı madde nedeniyle sesi iletmez. Yapım aşamaları zorlu olsa da melamin kapılar diğer kapılara kıyasla daha uygundur. Farklı renk ve tasarımları ile ev ve iş yerlerimizde sıklıkla kullanılır.

Modellere cam eklenerek farklı şekillerde kapılar oluşturulur. İç dekorasyonda oldukça sık tercih edilen tasarım melamin kapılar internet üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Melamin Kapı

Melamin kapı niye tercih edilir.

Melamin kapılarının tercih edilmesindeki asıl sebep yüzeylerinin çizilmemesidir. Antibakteriyel özellikleri sayesinden insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Diğer kapılara göre daha ekonomik olan melamin kapısı en uygun fiyat aralığı ile hizmet verir. Buna ek olarak montajı kolaydır. Ağaç desenli görünümü ile sağlık açısından da son derece kullanışlıdır.

Melamin kapıların kasaları özel olarak üretilir. Darbelere ve çarpmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Günümüzde gürültü kirliliğinin artması ile ses yalıtımı gerekli hale geldi. Melamin kapılar doğal görünümü ve yalıtımı ile sizlerin bu ihtiyacını da karşılar.

Melamin Kapı Nedir?

Melamin kapılar yapılırken ilk aşamada metal silindir ile ağaç desenleri birebir işlenir. Son derece dikkat gerektiren bu işlemde doğal görünüm elde edilir. Ayrıca maliyet bakımından pahalı bir aşamadır. İşlem sona erdiğinde ağaç desenli metal silindirler ortaya çıkar. Her desen için farklı metal silindirler gerekir. Bu işlemin ardından sıra renklendirme aşamasındadır.

Özel kâğıtlarla metal silindirler renklendirilir. Sonuç olarak değişik şekil ve renkte şekiller ortaya çıkar. Kahverengi tonlarının yoğun olduğu kapılarda doğal ve sade görünüm ön plandadır. Melamin kapının son aşaması olarak emprenye hatlarından geçerek işlemi tamamlar. Melamin kapıların farklı desen ve renklerde üretimi yapılır. Melamin kapı fiyatları aşamaların şekline göre farklılık gösterir.

Melamin Kapı Özellikleri Nelerdir?

Çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı olan melamin kapıları farklı tasarımları ile dikkat çeker. Temizlemesi oldukça kolay olan Melamin kapının fiyatı piyasa göre oldukça uygundur. Dikkatli bakımı ile uzun süreli kullanım sağlar. Bambu, ceviz, meşe ağaçlarından melamin kapı modelleri bulunur.

Camlı ve camsız model serileri ile melamin kapıları evinize şık görünüm sağlar. İçerisinde bulunan organik melamin bileşeni ile kaplanır. Plastik madde üretiminde kullanılan melamin endüstriyel kimyasal maddedir.  MDF üzerine ısı uygulanarak melamin levhalar oluşturulur.

Melamin Kapı Kullanım Alanları ve Avantajları

Melamin kapılar da güneş ışığına karşı herhangi bir renk değişimi gözlenmez. Banyo kapısı dahil olmak üzere pek çok alanda kullanılır. Bu kapılar boya gerektirmez. Modeller kendiliğinden renkli ve desenlidir. Bunun yanı sıra melanin kapılar çift taraflı üretilebilir. Kolayca temizlenebilmesi, çizilmemesi ev hanımları için oldukça önemli bir faktördür. Sade ve şık görüntüsü ile doğal görünümü elinden bırakmaz. Ayrıca antibakteriyel yapısı sayesinden hijyeni evinizde hissetmenizi sağlar.

Aleve dayanıklı yapıları sayesinde güvenilir bir ortam sunar. Ahşap tarzı seven müşteriler için en uygun kapı modellerinden olan melaminin kullanımı oldukça kolaydır. Ses yalıtımının yanı sıra içerideki ısının dışarıya dışardaki ısının içeriye girmesini engeller. Isı yalıtımı ile pek çok avantajı beraberinde getirir. Enerjiden tasarruf sağlamanızı sağlar.

Melamin Kapı Fiyatları 2022

Melamin kapı fiyatları 2022 yılının güncel listesine ulaşmıştır. Diğer kapı modellerine göre daha ekonomik olan melamin kapı sağladığı avantajlar sayesinde müşterisini memnun eder. Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan melamin kapılar yazlık villalarda sıklıkla kullanılır.

Zorlu hava koşullarına dirençli yapısı sayesinde pek çok müşterinin ilgisini çekiyor. Neme ve suya karı oldukça dayanıklı olan melamin kapılar banyolarda da sıklıkla tercih ediliyor. Ahşap görüntünün yanı sıra camlı modelleri ile her ruha hitap eden tasarımlar müşterilerini bekliyor. Melamin kapıları özel tasarım ürünleri de alıyor. El işçiliğinin ön planda olduğu kapılarda fiyatlandırmada bu doğrultuda artıyor. Ücreti etkileyen diğer noktalar ise kapının boyutu, rengi ve tasarımı oluyor.

Bu gönderiyi paylaş