Get Up to 40% OFF New Furniture Deals * Limited time only.

PVC Kapı Fiyatları

PVC Kapı Fiyatları

PVC Kapı Fiyatları

Pvc kapı fiyatları değişken midir.

Pvc kapı fiyatları modellerine kullanıldıkları yerlere ve ölçülerine göre farklı olabilmektedir.

PVC birçok alanda kullanılan plastik polimerdir. Sert ve esnek halde bulunur. Pencere, kapı, boru ve tesisat malzemelerinde sert haldeyken kullanılır. Evlerimizde sıklıkla tercih edilen PVC sunduğu avantajlar neticesinde talep edilen ürünler arasında yer alır. Konutlarda kullanılan PVC kapı fiyatları da piyasada farklılık gösterir.

PVC sert bir halde bulunur. Maddeyi esnek ve yumuşak hale getirmek için çeşitli aşamalarda geçmesi gerekir. Sanayi sektöründe tıbbi malzemelerin üretimi PVC ile daha kullanışlı hale gelir. Geniş kullanım alanının yanı sıra kolay kullanışı ile son dönemlerde sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir.

Konutlarda kullanılan PVC kapı ve pencereler çeşitli avantajlar sağlar. Bu avantajlar arasından öne çıkan özellik ses ve ısı yalıtımıdır. Soğuk ve sıcak havalarda evinizin sıcaklığını koruyarak verimli bir ortam sağlar. Yapının konumuna ve şekline göre yerleştirilen PVC yapılar tasarruf etmeniz de sağlar. PVC yapısına sahip kapı ve pencereler yüksek sıcaklıklarda alev alır. İçerisindeki klor sayesinden alev alması ile birlikte kendiliğinden söner. Bunun yanı sıra PVC geri dönüştürülebilir bir yapıya sahiptir. Yedi kez geri dönüştürülebilen yapısı sayesinde doğaya pek çok katkı sağlar.

PVC kapı fiyatları piyasada sunduğu ücretlendirme politikası ile her bütçeye hitap ediyor. Farklı tasarım ve yapıları ile fiyat aralığı değişiyor. Kolay temizliği ve bakımının az olması sebebi ile PVC evlerde çeşitli alanlarda aktif bir şekilde kullanılıyor.

Âlâ Pvs Kapı

PVC Kapı Seçimi

İleri teknolojinin gelişmesi ile PVC günlük hayatta ve çeşitli iş sektöründe rol alır. Sunduğu imkânlar ve geri dönüşebilirliği sayesinde enerjiden tasarruf sağlar. Evlerimizin bir parçası haline gelen PVC hayatımıza kolaylık sağlar. PVC kapılar bunlarda yalnızca biridir. PVC kapı seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunur. Kapının ağırlığı, rengi, kalınlığı, kilit özelliği ve kapanma fonksiyonlarına dikkat edilmelidir.

PVC kapıların ağırlığının fazla olması sarkmalara ya da kapı menteşelerinin yerinden çıkmasına neden olabilir. PVC kapı fiyatları kilit özelliğine ve hareket fonksiyonlarına göre de değişiklik gösterir. Evinizin yapısına en uygun şekilde tasarlanan PVC kapılarının çeşitli kilitleme özelliği bulunur. Tercih edilen kapının ağırlığına ve hareketlerine paralel doğrultuda kilit özelliği seçilir.

PVC kapılarının kalınlığı ses ve ısı yalıtımını etkileyen faktörlerdendir. Hava akımının girmesini önlemek için tasarlanan yapıları sayesinde PVC kapıları evinizin ısı dengesini korur. Bunun yanı sıra gürültü kirliliğini en aza indirerek insan sağlığına uygun bir ortam oluşturur.

PVC Kapı Özellikleri

PVC kapı  sunmuş olduğu pek çok avantaj bulunur. Ucuz ve kolay monte edilmesi sayesinde yapı sektöründe sıklıkla talep edilen ürünler arasında yer alır. Geleneksel yapı malzemelerinden olan ahşap, beton ve kilin yerini alan PVC doğa dostu bir malzemedir. Pencere ve kapılar için kullanılan ahşabın yerine tercih edilmesi ağaç kesimini büyük oranda azaltmıştır. Ayrıca insan sağlığı içinde herhangi bir tehdit oluşturmayan bir malzemedir.

PVC kapılarının dezavantajlarından birisi yüksek sıcaklıklarda deforme olmasıdır. Fakat bunun için aşırı bir ısı gerekir. PVC kapılarında kilit mekanizmaları bulunur. Güvenliğiniz için mekanik dayanımlara karşı dirence e korumaya sahip olunmalıdır. Bunun yanı sıra her kapıda bulunduğu gibi PVC kapılarında da kapatıcılar bulunur. Kapını hareket fonksiyonlarını ve kapanmasını kontrol eden yapılardır. Farklı tipte kapatıcılar sayesinde güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

PVC Kapı Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde her renk ve tasarımda PVC yapıları bulunuyor.  Bu doğrultuda eşyanın fiyat aralığı da farklılık gösteriyor. PVC kapı fiyatları bu alan giriyor. PVC yapısında ahşap görünümlü kapılardan sade renklere çeşitli modeller bulunuyor.

Hareket mekanizması bakımından da farklılık gösteren PVC kapılar kolay kullanım sağlar. Akordiyon tip kapılar katlanması sayesinde dar alanlarda yardımınıza koşar. Bakımı açısında da kolaylık sağlayan bu kapı en çok talep edilen ürünler arasında yer alır.

PVC Kapı fiyatları malzemeye ve kullanım şekline göre de farklılık gösterir. Camlı ya da camsız modelleri ile PVC kapı tasarımları her zevke hitap eder. Uygun fiyatlandırma politikası sayesinde ucuz ve kaliteli eşyalara sahip olabilirsiniz. Çeşitli renk ve şekillerde PVC kapı evinize uyan tasarımlar sayesinde kolay kullanım sağlayarak zevkinize hitap eder. Yapı sektöründen sağlık alanına pek çok alanda kullanılan PVC’ye talep son yıllarda gittikçe artmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş