Get Up to 40% OFF New Furniture Deals * Limited time only.

Pvc Kapı Modelleri

Pvc Kapı Modelleri

PVC KAPI MODELLERİ

Pvc kapı modelleri kullanım alanları

PVC yani Polivinil Klorür dediğimiz madde oldukça büyük bir kullanım alanına sahip kuvvetli bir plastiktir. PVC kapılarda, pencerelerde, vinil cephe kaplamalarında, boru ve tesisat malzemelerinde, elektrik kablolarında, döşemelerde, hobi malzemelerinde ve birçok alanda kullanılır. Ayrıca PVC maddesi geri dönüşümünden dolayı çevre dostudur. Doğaya hiçbir şekilde zarar vermez.

PVC kapı modelleri özellikleri ve Renk seçenekleri

PVC kapılar oldukça uzun ömürlü ve gayet dayanıklı kapı türlerinden biridir. PVC kapılar sağlamlığı açısından da oldukça tercih edilir. Piyasanın en çok talep gören ürünlerinden birisidir. Birbirinden farklı türde çeşitli renklere sahiptir. PVC kapılar, yapıtın ve mekânının mimarisine göre beyaz renkli olabildiği gibi ahşap görünümlü olarak nitelendirilen altın meşe, budaklı meşe, maun, sedir ve ceviz desenlerinde lamine kaplı olarak üretilebilmektedir. Lamine seçeneklerinde iç ve dış kısmı farklı renkte uygulanabilmektedir. Su rutubet ve neme karşı dayanıklıdır. Isı ve ses yalıtımı sağlar. Ayrıca PVC kapılar kanserojen madde içermezler. Sağlık açısından gayet uygundur

PVC kapı modelleri ve fiyatları

PVC kapı modelleri oldukça fazladır. Bunun nedeni PVC kapılarının CNC makinelerinde farklı şekil ve tasarımlarla üretilmesidir. Farklı tasarımlara ve özellikle sahip olan PVC kapı modelleri ve fiyatları da birbirinden farklıdır.  Fiyatları piyasaya göre gayet uygundur, bütçe dostudur.

PVC kapı modelleri alüminyum ya da ahşap kapılar ile karşılaştırıldığında dış ortamdaki etkenlere (su ve güneş ışınları gibi) daha dayanıklı bakımları ise daha kolaydır. Aksesuarlarının 6 ayda bir yağlanması PVC kapı düzeneklerinin uzun seneler sağlıklı bir şekilde çalışması için yeterlidir.

PVC kapı modelleri PVC kapılar mimariye elverişli olarak kemerli tasarımla da üretilebilir. Kemerli olarak nitelik kazanan PVC kapı düzenekleri özellikle yuvarlak dokunuşlara sahip binalarda aktif şekilde kullanılabilmektedir. Kemerli PVC kapı sistemleri de isteğe bağlı olarak lamine kaplamalı olarak üretilebilmektedir.

PVC kapı düzenekleri ısı yalıtımı bakımından diğer kapılara göre çok daha avantajlıdır. PVC kapı düzeneklerine 20 mm – 24 mm – 32 mm cam kullanımları yapılabileceği gibi sandviç panel kullanılarak da ısı yalıtımında ciddi artış görülebilir. PVC kapı düzenekleri sağlamış olduğu bu avantajlarla diğer kapılara göre daha çok tercih edilmektedir.

PVC kapı modelleri kullanıldığı yerler

PVC kapılar hemen hemen her yerde kullanıma müsait kapılardır.  Konut, işyeri, ofis, kamu binaları gibi tüm yaşam alanlarında kullanıldığı görülür. PVC kapı sistemleri genel olarak balkon kapıları, banyo ve WC kapısı olarak kullanıldığı gibi iç mekânlarda oda kapısı olarak da kullanılabilmektedir. Hatta son yıllarda geliştirilen yeni kilit sistemleri ve darbeye karşı mukavemetli dekoratif plakalar sayesinde PVC kapı modelleri dış kapılarda da kullanılmaya başlanmıştır.

PVC kapı boyanır mı?

Evet PV kapı boyanabilmektedir. PVC kapı ve pencerelerinizi boyayabilirsiniz. Pimapen kapı ve pencerelere boya tutar. Fakat boyama esnasında dikkatli olunmalı; gelişi güzel boyama yapılmamalıdır. Çünkü plastik ve PVC den yapılmış ürünler, boyayı iyi tutan malzemeler değildir. Boyansa bile, çok uzun süre kalıcı olması ihtimali düşüktür.

Öncelikle, özel PVC boyası kullanmanızı öneriyoruz. Eğer PVC için özel üretilmiş boyaları tercih etmek istemiyorsanız ya da bulamıyorsanız; aşağıda PVC boyamak için sırasıyla hangi boyaları kullanabileceğinizi listeledik.

  • PVC boyası (Pimapen boyası),
  • Sprey boya (Bulabilirseniz plastik için özel sprey boyalar, bulamazsanız genel amaçlı akrilik sprey boya da olur.)
  • İç ve dış cephe boyaları.
  • Genel amaçlı akrilik boyalar.

PVC kapı  modelleri temizliği

PVC kapıları minimum ayda birkaç kere silmemizde fayda vardır. Eğer bu temizliği yapmazsak yüzeyde sararma hatta profilde bozulmalara sebep olabilir.  Temizlik için PVC temizliğinde kullanılan aynı zamanda deri ahşap ve mobilya temizliğinde de kullanılabilen piyasada bulunan güçlü kimyasal ürünler kullanılabilir. Özellikle çamaşır suyu kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Ayrıca düzenli ve sürekli olarak temizlik yapılması pencerelerinizin daha temiz ve uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Uzun süre temizlik yapılmaz ise örneğin 1 yıl. kapı pencere üzerinde sararma, kararma ve hatta bozulmalar olasıdır. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için kesinlikle düzenli temizlik yapmanızı öneriniz.

PVC kapı neden tercih edilmeli

Özellikle sınıfında  en çok tercih edilen ve en iyi kullanım alanı bulunan kapı türüdür. Çünkü fiyat performans ürünüdür, sağlık açısından güvenilirdir, çevreye hiçbir zararı yoktur, doğaya zarar vermez, tasarımları, renkleri ve şekilleri bakımından oldukça çeşitlilik gösterir.  Göz zevkinize ve ev dekorasyonunuza hitap eder. Eğer sizde uygun fiyatlı ve ev dizaynınıza uygun bir kapı türü istiyorsanız PVC kapıyı tercih edebilirsiniz.

Âlâ kapı olarak ürettiğimiz bütün ürünlerimiz kalite bakımından 1sınıf malzemeler kullanılarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Sektörde lider firma olarak ürettiğimiz bütün ürünleri güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti bizim en büyük önceliğimizdir. Kaliteli ürünlerimizi en hesaplı şekilde siz müşterilerimize sunmak için konusunda uzman kişileri bünyesinde barındırarak en iyi hizmeti sunmak, en kaliteli kapıları üretmek için sürekli ar-ge çalışmaları yapılmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş